MMP 2006 – podsumowanie

W minionym tygodniu zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (kategoria do lat 21), które rozgrywane były na kortach poznańskiego AZSu. To właśnie reprezentanci tego klubu zdobyli prawie wszystko, co było do zdobycia. 4 złote medale, 5 srebrnych i 3 brązowe mówią same za siebie.

Zdecydowaną bohaterką tych Mistrzostw była Olga Brózda (AZS Poznań), która zdobyła 3 złote medale. W grze pojedynczej Olga zwyciężyła ze swoją klubową koleżanką Sylwią Niedbało 6/2 6/0. Brązowy medal zdobyła Agata Komorowska (KS „Promień” Opalenica). W grze podwójnej Poznanianka w parze z Natalią Kołat (KT „Masters” Szczecin) pokonała Agatę Komorowską (KS „Promień” Opalenica) i Sylwię Niedbało (AZS Poznań). 3 złoto Olga wywalczyła w rozgrywkach mikstowych (gra mieszana). Partnerował jej na korcie Michał Walków (AZS Poznań). Srebro tradycyjnie zdobyła Sylwia Niedbało której partnerem mikstowym był Kacper Owsian (również AZS Poznań).

Bardzo emocjonujący był finał gry pojedynczej mężczyzn w którym spotkali się: Grzegorz Panfil (KS „Górnik” Bytom) i Przemysław Stęc (AZS Poznań). Nagrodą główną dla zwycięzcy tego pojedynku była dzika karta do turnieju głównego Porsche Open, który rozgrywany będzie w Poznaniu w dniach 08-16 VII 2006. Nagroda ta sprawiła, że obaj zawodnicy wyszli na kort w pełni zmobilizowani i sprawili zgromadzonym widzom widowisko na najwyższym poziomie. Pierwszy set Stęc rozpoczął fenomenalnie i po kilku minutach objął on prowadzenie 3/0. Ostatecznie jednak to Panfil okazał się lepszy i wygrał go 6/4. Drugi set tego pojedynku wyglądał bardzo podobnie. Prowadzenie AZSiaka 3/1 nie wystarczyło mu i ostatecznie zawodnik z Bytomia wygrał drugiego seta także 6/4.

W drodze do finału gry pojedynczej mężczyzn Grzegorz Panfil pokonał jeszcze w półfinale innego reprezentanta klubu z Poznania Jakuba Nijakiego. Mecz pomiędzy nimi był bardzo wyrównany, ale ostatecznie po 3 setach lepszy okazał się ten pierwszy i na drabince turniejowej sędzia naczelny zanotował wynik 6/4 4/6 6/2.

Gra podwójna mężczyzn przebiegała również pod dyktando wychowanków Akademickiego klubu z Poznania. Złoty i srebrny medal tych rozgrywek pozostał w stolicy Wielkopolski a walce o te krążki spotkali się Jakub Nijaki i Przemysław Stęc oraz Kacper Owsian i Michał Walków. Lepsi okazali się ci pierwsi i zwyciężyli oni 7/5 6/4.

Do końcowej klasyfikacji AZS, brązowe krążki dorzucili jeszcze w grach mieszanych Kinga Kozłowska i Przemysław Stęc, oraz Jakub Nijaki który zagrał w parze z Natalią Kołat.

Sponsorami imprezy byli: Urząd Miasta Poznania, Gabinet Soczek Kontaktowych Skorupki Optical, firma Paso oraz firma New Yorker.

Drabinki turniejowe

Galeria zdjęć

Leave a Comment