Wyróżnienia od AZS-u Poznań dla tenisowych indywidualności

Trenerzy Dariusz Drzewiecki, Urszula Dota, zawodniczki Barbara Sobaszkiewicz i Elżbieta Iwaniuk, to reprezentanci sekcji tenisowej AZS-u Poznań, którzy otrzymali wyróżnienia od akademickiego klubu za całokształt pracy i osiągnięcia w 2012 roku.

Trener Drzewiecki dostał złotą odznakę AZS-u: – Z sekcją tenisową AZS-u związany jestem od 1981 roku. Mój pierwszy, pamiętny sukces w pracy szkoleniowej, to zdobycie drużynowego mistrzostwa Polski kadetów do lat 16. W zespole grali zawodnicy, którzy obecnie także są związani z tenisem: Grzegorz Garczyński, Piotr Kwaśniewski, Karol Przygodzki i Wojciech Schefke. Jak podkreśla Dariusz Drzewiecki, wielu z jego wychowanków zostało lekarzami, dziennikarzami, prawnikami.

Srebrną odznakę wręczono Urszuli Docie, która szkoli obecnie dzieci, a która związana jest z AZS-em od 2004 roku. Wcześniej była czołową tenisistką w Polsce, zdobywając w barwach Olimpii Poznań m.in. drużynowe mistrzostwo Polski seniorek.

– Mój największy sukces szkoleniowy to wywalczenie przez Urszulę Radwańską i Barbarę Sobaszkiewicz wicemistrzostwa Europy do lat 14 w deblu – mówi Urszula Dota.

Podczas gali wyróżnienia otrzymały także Barbara Sobaszkiewicz (za całokształt osiągnięć srebrna odznaka) i Elżbieta Iwaniuk jako najlepsza reprezentantka wszystkich sekcji AZS-u w kategorii kadetek (do lat 16) w 2012 r.
Sobaszkiewicz to wielokrotna medalistka mistrzostw Polski seniorek. W ubiegłym sezonie zdobyła m.in. złoto DMP, wygrywała także turnieje rangi futures w grze podwójnej.

Natomiast Iwaniuk w ubiegłym roku zdobyła m.in. srebrny medal drużynowych mistrzostw Polski i wygrała mistrzostwa Wielkopolski.

– Chodzę do trzeciej klasy Gimnazjum nr 6 im. Edwarda Raczyńskiego – mówi Elżbieta Iwaniuk. Jak dodaje, wolnego czasu ma jak na lekarstwo. Ze szkolnych przedmiotów bardzo lubi chemię. Przeszła do drugiego etapu olimpiady chemicznej.

– Chemia to także moja pasja. Chodzę na kółko i lubię robić chemiczne doświadczenia w laboratorium. Poza tym dużo czytam, opiekuję się moimi psami, chodzę z nimi na spacery – zaznacza Iwaniuk.

Głos Wielkopolski

Maciej Łosiak

Leave a Comment