Trzy medale kadetów AZS-u Poznań w halowych mistrzostwach Polski

Trzy medale – to dorobek Wielkopolan w rozegranych w Pabianicach halowych mistrzostwach Polski kadetek i kadetów (do lat 16) w tenisie. Wszystkie krążki wywalczyli reprezentanci AZS-u Poznań: dwa razy na trzecim stopniu podium stanął Przemysław Michocki, raz Elżbieta Iwaniuk i Piotr Matuszewski.

Michocki razem z kolegą klubowym Piotrem Matuszewskim zdobył brązowy medal w deblu przegrywając walkę o finał z turniejową jedynką Michałem Dembekiem i Patrykiem Królikiem 3:6, 6:2, 5:10.

W grze pojedynczej Przemek, po ładnej i skutecznej grze pokonał kolejno Łukasza Zapałę (6:2, 6:1), Michała Bareję (6:2, 6:3).∨ Czytaj dalej

Poznaniak w ćwierćfinale zwyciężył Karola Krawczyńskiego 6:2, 6:3.

W półfinale po zaciętym i długim pojedynku uległ wielokrotnemu mistrzowi Polski i aktualnie piątemu zawodnikowi w Europie Michałowi Dembkowi 4:6, 7:5, 1:6. Dembek pokonał w finale Huberta Hurkacza 3:6, 6:4, 7:5.

Także brązowy medale wywalczyła Elżbieta Iwaniuk. Tenisistka AZS-u w parze z Karoliną Silwanowicz (UKS Beskid Ustroń) dotarły do półfinału HMP, w którym przegrały z deblem Patrycja Polańska/Oliwia Szymczuch – późniejszymi złotymi medalistkami.

Warto dodać, że w ćwierćfinałach gry pojedynczej chłopców zagrali dwaj tenisiści AZS-u: Wojciech Adamek w pierwszej rundzie pokonał nr 7 mistrzostw Cezarego Walkusza, a Matuszewski w walce o półfinał uległ Dembkowi.