Trzy medale dla AZS-u Poznań w Krakowie

Trzy medale wywalczyli reprezentanci AZS-u Poznań podczas halowych mistrzostw Polski w tenisie w kategorii młodzików – do lat 14. Turniej rozgrywany był w Krakowie. Srebrny medal zdobyła Wiktoria Rutkowska (na co dzień uczennica gimnazjum w Zespole Szkół w Puszczykowie). Tenisistka AZS-u w parze z Igą Świątek (WKT Mera Warszawa) w pojedynku finałowym uległa deblowi Zuzanna Wilk (Servis Area Piekary Śląskie)/Magdalena Kądzielewska (MKS Szczawno Zdrój) 3:6, 6:2, 4:10.

Wśród chłopców na trzecim stopniu podium w grze pojedynczej stanął Paweł Jankowiak (uczeń Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół Łączności).

Paweł przegrał dopiero w meczu półfinałowym, w którym uległ późniejszemu złotemu medaliście mistrzostw Polski, Kacprowi Żukowi (Legia Warszawa) – 1:6, 3:6.

Brązowy medal wywalczył także Bartosz Łosiak (uczeń Gimnazjum nr 5 wchodzącego w skład Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1). Reprezentant AZS-u Poznań dotarł do półfinału gry podwójnej, występując w parze z Janem Zasadą (Servis Area Piekary Śląskie). Poznańsko-śląski duet przegrał w pojedynku o finał z deblem Kacper Żuk/Konrad Fryze (RKT Return Radom) – 3:6, 0:6.