Złoto dla AZSu na HDMP Kobiet !

Wiele powodów do radości dostarczyła nam nasza drużyna kobiet która w miniony weekend wywalczyła w Puszczykowie złoty medal Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet.

W sobotę o awans do ścisłego finału nasze reprezentantki walczyły z drużyną SKT Sopot. W pierwszym pojedynku nasza aktualna Halowa Mistrzyni Polski Kobiet – Olga Brózda pokonała bez trudu Monikę Schneider 6/3 6/0. Drugi pojedynek pomiędzy Sylwią Zagórską i Moniką Krauze również zakończył się gładkim zwycięstwem naszej zawodniczki 6/1 6/2 i późniejszy przegrany mecz deblowy nie miał już znaczenia.

w niedzielę wszyscy zgromadzeni na hali tenisowej w Puszczykowie byli świadkami prawdziwego horroru. Pierwszy pojedynek pomiędzy Olgą Brózdą a Aleksandrą Rosolską przyniósł korzystne dla nas rozstrzygnięcie 6/4 7/6 i do złotego medalu byliśmy o krok bliżej od drużyny z Warszawy. Drugi pojedynek pomiędzy Sylwią Zagórską a Alicją Rosolską niestety nie był dla nas tak szczęśliwy i po przegranym meczy 4/6 3/6 o złotym medalu rozstrzygnąć musiał debel. Pierwszy set wygrany przez Olgę i Sylwię 6/4 mógł pozwolić nam wszystkim trochę odetchnąć, ale kiedy okazało się że drugiego seta nie udało się wygrać (3/6) i o zwycięstwie rozstrzygnie Super Tiebreak (do 10 punktów) wszyscy wiedzieliśmy że czeka nas prawdziwy dramat. I tak było. Super tiebreak obfitował w ciągłe zwroty akcji i przełamania serwisów ale ostateczne zwycięstwo 10/8 spowodowało iż dziś możemy pochwalić się złotym medalem. Gratulujemy dziewczyny.

Zobacz wszystkie wyniki Halowych Mistrzostw Polski Kobiet

Leave a Comment